Co se vám vybaví, když se řekne Ples v Opeře?
Po prvním ročníku, který jsme v roce 2011 pořádali, jsem měla dojem, že novinové články informují o úplně jiné události, než které jsem byla svědkem. A co teprve diskuze pod články! To byla úplná přehlídka zasvěcených informací, zkušeností z Vídně a objektivních názorů. V zájmu svého psychického zdraví diskuze od té doby nečtu, jedno je ale jisté – v České republice existuje jen málo podobných událostí, které by byly opředeny tolika mýty a klišé, jako Ples v Opeře.
Ty nejznámější určitě znáte: je to akce jen pro zvané, lístky se nedají koupit a nebo možná dají, ale normální člověk na ně nemá. Je to slezina rádoby celebrit. Všichni se tam chodí jen předvádět. Je to snobárna.
A víte, jak je to doopravdy?
Lístky se samozřejmě koupit dají (přímo tady), lépe řečeno se koupit musí – osobností, které zveme jako čestné hosty je opravdu málo (a jistě jsme všichni četli o té slečně, která na Ples nakráčela bez vstupenky a za pár minut odkráčela v doprovodu ostrahy a všech bulvárních deníků).
Známé tváře, chcete-li celebrity, se na Plese samozřejmě objevují – je to událost pod obrovským drobnohledem médií, příležitost vynést večerní róbu, důstojně se prezentovat. Z celkové kapacity 1000 hostů ale tvoří mizivé procento.
Nevím, co definuje snobárnu, ale je samotnou podstatou Plesu v Opeře, že jde o akci luxusní a unikátní. Nabízí nejlepší možný servis od cateringu až po umělecký program a odehrává se v jedinečném exkluzivním prostoru. To vše něco stojí a naši hosté vědí, že se jim vyplatí investovat. Atmosféru doplňuje nejvyšší možný dresscode – white tie a black tie – a z naší strany také přísné trvání na jeho dodržování. Vyjadřujeme tím úctu nejen sobě navzájem, ale také významu dané události.
O čem se už tolik nepíše a pro nás je to přitom hlavní motiv proč to děláme a jak to děláme, je charitativní význam Plesu. Že jsme s podporou našich hostů a partnerů dokázali získat víc než 5 milionů korun na pomoc znevýhodněným dětem a mladým lidem. Že jsme podpořili skvělé projekty, jako jsou například Srdcerváči.cz, Dětské krizové centrum, Červený kříž Kambodža a hned několik projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Že jsme snad, s velkou pravděpodobností, někomu změnili život.
Ples v Opeře není pro každého. Je pro ty, kteří se nebojí nebýt průměrní, kteří chtějí investovat do kvality a umí ji ocenit, pro ty, kteří znají hodnotu svého času a vědí jak si ho dobře užít.
Často, když narazím na předsudky o Plese v Opeře, říkám si, že bych všem přála vidět, co a kdo je za ním. Kolik práce, lidí a příběhů. A myslím, že blog C&B je skvělou příležitostí, nechat vás nahlédnout za oponu téhle jedinečné události. Na přípravy, do budovy, mezi hosty a taky mezi nás, tým Plesu v Opeře, který už šestým rokem pracuje na tom, aby Ples v Opeře znamenal pro své hosty především neopakovatelné emoce a vzpomínky.