Ukončit svou existenci na sociálních sítích není žádné hrdinství
Essena postupně zveřejňovala fotografie a videa, ve kterých ukazovala, že fotky zdánlivě vypadající jako momentky, vznikaly několik hodin. Musela si nejdřív upravit vlasy, nastavit se ze správného úhlu, pečlivě se namalovat a pak fotit a fotit a tu nejlepší fotografii ještě dostatečně prohnat Photoshopem. Výsledkem se pochlubila na svém Instagramu a tvářila se, že fotku jí cvakla kamarádka během pár vteřin.
Takové odhalení reality za pozlátkem celebrit sociálních sítí je jistě chvályhodné a vlastně i dost zajímavé. Co je ale naprosto mimo, je tvrzení Esseny, že k takovému „falešnému“ životu ji sociální sítě vlastně donutily. Australská modelka ve svých prohlášeních vystupuje v roli oběti a chudáka, který byl nucen předstírat život, který nevede. Na základě tohoto fejku potom dostávala spousty peněz od firem, jejichž výrobky podprahově propagovala.
Milá Esseno, k tomu, abys dvě hodiny retušovala své fotografie toho, jak jsi předtím na pláži několik hodin zatahovala břicho, k tomu tě nikdo nedonutil. Nevymlouvej se na nátlak imaginárních sil sociálních sítí – tento život a styl sis vybrala sama. Je samozřejmě strašně jednoduché svést svůj vlastní nedostatek vůle a osobnosti na „nástrahy moderních komunikačních technologií“, to je dnes velice in. Ale na začátku toho všeho je člověk, který o svém životě může rozhodovat úplně sám.