Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

Maj se sliby plnit po Vánocích?

Uvažujete i letos o novoročních předsevzetích? A obáváte se, že je opět nenaplníte? Čtěte dál...

Asi i vás na Facebooku zastihla ta informace od některého z našich politiků. Ano, konec roku se již nezadržitelně blíží.

Fenomén konce roku se v mediosféře projevuje např. vánočními či novoročními projevy, nejrůznějšími ohlédnutími a předpověďmi a přáním celebrit od srdce nám všem lidem dobré vůle.

Přelom prosince a ledna s sebou přináší i vlnu článků o novoročních předsevzetích. Letos by nás však neměli dostat tak snadno.

Obliba novoročních předsevzetí, jejichž počátky lze vysledovat až k Babylonské říši, v postmoderní době roste. Zatímco na konci Velké deprese se k tomuto sklonu hlásila jen čtvrtina Američanů, v současnosti si stanovuje přesevzetí stabilně přes 40 procent dospělých obyvatel USA.

Je známo, že znepokojivě vysoké procento novoročních předsevzetí nepřežije. Podle Journal of Clinical Psychology první dva týdny dodržuje svá předsevzetí ještě 71% Američanů, po šesti měsících je to už jen 46%.

Má tedy smysl opět zakoupit další sešit Moleskine + speciální diář, když je dost možná za měsíc odklidíme na dno nejspodnější zásuvky?

Jestli váš závazkový cyklus končí výčitkami z neschopnosti cokoliv splnit, mám pro vás dobrou zprávu: není to vaše chyba.

Vyplývá to z výzkumu, jehož výsledky publikovala v březnu Gretchen Rubin. Podle ní lze populaci rozdělit do čtyř skupin podle toho, jak si dovedeme poradit s požadavky svého okolí a s vlastními cíli. Největší skupinu tvoří ti z nás, kteří jsou sice uzpůsobeni k plnění požadavků zvnějšku (šéf, partner, vlastní matka), k plnění vlastních závazků však nejsou kompetentní.

Dvě zásadní rady: Zaprvé, nesnažte se změnit. Tzv. obliger (cizí ano, vlastní ne) ze sebe upholdera (cizí ano, vlastní ano) neudělá. Už jen proto, že to po vás nechce šéf, partner, ani vlastní matka.

Zadruhé, předsevzetí může fungovat – pokud vnitřní motivaci změníte na vnější. I obliger může chodit pravidelně cvičit – pokud se dohodne s někým dalším, který od něj příchod do tělocvičny očekává. Chcete začít doma vařit – oznamte tento záměr své drahé polovičce a proměňte jej v očekávání.

Předtím si však určitě přečtěte Better than Before od Gretchen Rubin – umí to napsat ještě o dost líp než já.