Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

Ve vteřině jste nekuřákem. Jde to.

Kolegové z časopisu Týden mě požádali, zda bych se – jako někdo, kdo nepřetržitě kouřil od svých 16 do 34 let – nezapojil do jejich ankety s názvem „Jak (ne)přestávali kouřit“. Tuto výzvu jsem rád přijal, ačkoliv o cigaretách a kouření jsem opravdu již několik let vůbec nepřemýšlel.

Leckdo by možná čekal, že odnaučený kuřák bude mít tendence detailně popisovat, co se při odvykání dělo s jeho tělem a psychikou, zda má stále někdy chuť si zapálit atd. Uvažování nad podobnými věcmi je ve skutečnosti jen důsledkem úspěšné (sebe)manipulace, která je odrazem chybné lidské představy o tom, jak funguje závislost. Většina kuřáků, kteří koketují s myšlenkou „přestat“, je přesvědčena, že zbaví-li se svého cigaretového zlozvyku, budou mít na dlouhou dobu „po životě“ právě z důvodu nekončícího pokušení. Jen málokdo se zamyslí nad tím, proč mnoho kuřáků, nekuřáků, ale i vyléčených kuřáků přijalo za svoji onu milionkrát nám v různých barvách naservírovanou tezi o nevyléčitelnosti (jakékoliv) závislosti.

Snad všichni si vybavujeme filmové scény, kdy se na skupinové terapii anonymních alkoholiků jindy docela sebevědomý člověk kajícně zaříkává: „Jsem těžký alkoholik, nenapil jsem se již 14 let…“ Nejsem adiktolog, avšak podle mého názoru toto je cesta, jak se dlouhodobě spolehlivě udržet v situaci, kdy pocit závislosti, která třeba již dávno odezněla, zůstane pečlivě pěstován až do konce života. V horším případě do konce abstinence.

Existuje dobrá (odhaduji 50%) šance, že se vám podaří překonat závislost na tabáku vyvinutím extrémně silné vůle. Jenže ruku na srdce, kolikrát jste si už řekli: „Když jsem to vydržel tři měsíce, zvládnu to kdykoliv znovu?“ A přesně po třech měsících okousávání nehtů si dáte za odměnu to jedno cigáro. Jenže napodruhé si to většina z nás raději dobře rozmyslí, protože zapojit silnou vůli prakticky znamená udělat si ze života peklo.

Jak z toho ven? Podstatné je vědět, že metody, které nejsou postaveny na síle vaší vůle, existují, fungují a udělají z vás nekuřáka třeba hned. Žádný absťák, neurózy, přibírání na váze, nic neřešící drahé náhražky. Tento způsob odvykání popsal asi nejlépe Allen Carr ve své útlé knize Snadná cesta jak přestat kouřit.

Když jsem ji přesně před čtyřmi lety dočetl a zapálil si u ní poslední cigaretu, věděl jsem naprosto jistě, že si už nikdy v životě žádnou další nedám. Kouření pro mne zcela přestalo být téma a myšlenkám na cigarety jsem od té doby nevěnoval ani setinu sekundy svého života. Možná tomu neuvěříte, ale ten večer jsem šel na pivo do standardně zakouřené hospody. Když se zhruba po hodině od toho posledního šluku připomněla klasická chuť na cigaretu, naplno jsem si to vše uvědomil – ještě 24 hodin nazpátek bych si ve stejné situaci rozhodně zapálil, ale teď jsem věděl, že tohle už naštěstí nikdy nemusím.

Metoda Allena Carra stejně jako u milionů jiných zafungovala spolehlivě i u mě (a u 100 % všech, komu jsem o ní řekl). Jakkoliv nechci prozrazovat zápletku, dovolím si jednu radu na závěr: Nejste-li vnitřně opravdu hluboce přesvědčeni o tom, že chcete přestat, raději kuřte dál, anebo trpte. Ale Carrova geniální metoda u vás fungovat nebude – dostanete totiž strach, že byste přece jen mohli přestat, a pro jistotu jeho knihu nikdy nedočtete.

Petr Macinka, Týden 12/2016, 14. března 2016