Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

Nemachrujte, když jste pod parou

Je tomu zhruba pět let od chvíle, kdy odstartoval jeden z nejbizarnějších příběhů české politiky.

Předposlední srpnové noci měl tehdejší vládní poslanec, a “účetní” strany Věci Veřejné, Michal Babák ve známém malostranském podniku BlueLight, kde se ostatně v té době psal nejeden strašidelný příběh, o nichž jest zapovězeno hovořit, žízeň. Historky z toho to podniku se staly malými městskými legendami a občas si s některým z účastníků zalezeme někam do tmavého kouta, aby nás neslyšel ÚOOZ, a polohlasem si o nich nad sklenkou vypravíme. Ale zpět k panu Babákovi, protože byl agresivní, tak dostal po čuni. Kola mediální káry se mohla pomalu rozjet.

Tady mohl příběh skončit, kdyby ovšem jeden z vyražených zubů nenašli reportéři TV Metropol. Samozřejmě redakci této televize nenapadlo nic lepšího, než zvýšit svou mizernou sledovanost uspořádáním soutěže o tento nalezený pozůstatek Babákova těla. Cenu nakonec nezískal nikdo jiný, než politik Strany zelených, kterou mimochodem tehdy právě “Véčka” nahradila jak ve Sněmovně, tak i ve vládě. Tím politikem byl současný pražský zastupitel Ondřej Mirovský.

Politika nenapadlo v tu chvíli nic lepšího, než zvýšit své preference uspořádáním aukce. Záměrem bylo získat peníze na boj proti korupci v naší zemi, přičemž peníze měly putovat na účet Nadačního fondu proti korupci, který založil jiný miliardář, dobrojed Karel Janeček. V tomto fondu ostatně působí jakýsi generál Randák, který jakožto samozvaný “lovec hlav” (viz. rozhovor s Markem Dalíkem v časopise EURO před nástupem do vězení) nejdřív (údajně) fotil Topolánka v Toskánsku, následně se zaměřil na dovoz uprchlých miliardářů (Pitr), aby nakonec zahájil svatou válku proti starým strukturám (Rittig) ve jménu struktur ještě starších (Babiš). I když s ministrem financí se nebaví už léta, protože se pohádali. MRK, MRK!

No, a víte, kolik se vybralo na ten boj proti korupci? Ještě před tím, než aukci zastavil nejmenovaný aukční server, vyšplhala se cena na závratných 4 100,- Kč. Takhle si my, Češi, vážíme ušlechtilých nápadů našich volených zástupců lidu. Příběh Babákova zubu končí v jakési bustě, do které jej umístil umělec David Černý. To je ten, co si od něj Babiš kupuje autobusy. Kde je konec té bustě, to se mi vypátrat nepodařilo.

A ještě jedna drobnost závěrem. Tu vílu Zuběnku, jejíž železná pěst drtila poslancův chrup, nutno říci že v sebeobraně, zprostil podezření ze spáchání trestného činu/přestupku Městský soud v Praze až v prosinci 2014. Tedy cca tři a půl roku po osudných srpnových událostech.

Toliko k rychlosti české justice. Tak tedy končí zdánlivě nezajímavý příběh jednoho zubu, který ale několik týdnů hýbal naším veřejným prostorem a jednomu pánovi udělal parádní ostudu.

A přitom stačilo tak málo. Nemachrovat opilej.