Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

Ohlednutí za rokem 2017 aneb srdíčka vládnou světu!

Každý den nahrávají uživatelé milióny fotografií na sociální sítě. Ať už se jedná o fotky z dovolené, vánočního večírku nebo novorozeňat, naše nenasytná touha sdílet vše je silnější než kdy předtím. Stejné je to samozřejmě i s celebritami. Sociální sítě nám umožňují sledovat naše oblíbené umělce a pozorovat z blízka jejich každodenní životy. Podívejme se na nejúspěšnější příspěvky roku 2017 z Instagramu, Twitteru a Facebooku.
Instagram
Beyonce, Selena Gomez a Cristiano Ronaldo na Instagramu nepoužívají žádný filtr při sdílení svých osobních momentů s fanoušky. Ať už se jedná o velká oznámení, osobní milníky nebo fotografie, které dokumentují jejich každodenní život — jednoznačně na této síti dominují právě ony celebrity s nejoblíbenějšími fotografiemi roku 2017. Mezi nejvíce TOP fotografie samozřejmě patří oznámení o nadcházejícím potomkovi nebo šťastní novopečení rodiče. Selena Gomez se oproti tomu do historie Instagramu zapsala s fotografií z nemocničního lůžka vedle své nejlepší kamarádky, která ji darovala ledvinu.

beyonce-instagram-zoomcristiano-ronaldo-georgina-rodriguez-instagram-zoomselena-gomez-francia-raisa-instagram-zoom

cristiano-ronaldo-instagram-zoombeyonce-rumi-sir-instagram-zoom

Twitter

Fotografie, kterou tweetnul bývalý americký prezident Barack Obama v srpnu 2017, se stala dokonce nejvíce oblíbeným tweetem všech dob. Jedná se fotku usmívající se různorodé skupinky dětí, kterou Obama doplnil o citaci Nelsona Mandely — “Nikdo se nerodí s nenávistí vůči lidem s jinou barvou pleti, jiným původem nebo náboženstvím“. Obama se o tento tweet podělil v reakci na rasové střety v americkém městečku Charlottesville. V této době Obamova fotka získala více než 4,6 milionu srdíček a retweetovalo ji přes 1,7 milionu uživatelů. Překonala tak i soustrastný tweet zpěvačky Ariany Grande po teroristickém útoku na jejím květnovém koncertě v Manchesteru.

Snímek obrazovky 2017-12-13 v 15.57.26

Snímek obrazovky 2017-12-13 v 15.54.55

 

Facebook

Publikum na Facebooku sdílí zábavný, inspirující nebo emotivní obsah. Hudební videoklipy se letos dostaly na první tři příčky z deseti nejlepších příspěvků. Nejvíce sdíleným obsahem se stala píseň “Despacito” od Luise Fonsiho z Puerto Rica. Tato skladba se vyšplhala na vrcholy světových hitparád ve 47 zemích, celkem měla 4 miliardy přehrání a přes 22 milionů engagementu. Ano, v jednu chvíli byl téměř celý svět přenesen na pláže Puerta Rica a z uší nemohl dostat podmanivou melodii Despacita.

Hned na druhém místě se umístila píseň “Shape of you” od Eda Sheerane, která získala téměř 10 milionů engagementu.

 

Despacito

 

I smutné zprávy se na Facebooku šíří rychlostí blesku. V příspěvku o sebevraždě Chestera Benningtona z Linkin Park získala exkluzivní zpráva od společnosti TMZ více než 7 miliónů engagementu. Tento konkrétní příběh se vyšplhal na top příčku, protože jde o hudebníka, ale také proto, že to je velmi tragický lidský příběh.

linkin-park

Podívejte se na celý žebříček nejvíce sdíleného obsahu na Facebooku roku 2017. Celý článek si můžete přečíst zde.

most-shared-facebook-content-2017

 


Autorka tohoto článku je Kristina Hotová, Content Manager v C&B Content. V jejím portfoliu je hned několik instagramových a facebookových profilů a málokdo sleduje dění na sociálních sítích tak, jak právě ona. Ať už potřebujete vymyslet strategii, poradit s nastavením, vyprodukovat obsah nebo proškolit, Kristina je člověk, kterého hledáte.