Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

Efektivní využití hashtagů na Instagramu

Instagram je v současné době nejrychleji rostoucí sociální síť a za posledních 12 měsíců se zvýšil počet aktivních uživatelů z 600 na 800 milionů. A jak tomu tak bývá, se zvýšováním počtu uživatelů přichází i rostoucí zájem značek. Nyní Instagram nabízí možnost sledování hashtagů. Co to znamená pro uživatele a firmy? Uživatelé mohou získat přehled o tématech, která je zajímají a firmy mohou jednoduše sledovat jejich brandové tagy, ale zároveň tuto funkci využít k oslovení cílové skupiny. Přečtěte si, jak díky používání hashtagů přítomnost na této sociální síti optimalizovat.
Efektivní používání hashtagů
Na Instagramu právě díky hashtagům můžete rozšířit svůj dosah příspěvků. Díky sledování hashtagů můžete oslovit nové publikum pomocí cílených hashtagů a rozšířit tak cílení své značky.
follow_tags
Instagram (zatím) nezobrazuje výpis počtu uživatelů, kteří sledují určitý hashtag. Můžete se ale podívat na každém uživatelském profilu, jaké hashtagy daný profil sleduje — najdete to hned v záložce “sledovaní” vedle “People”.

Image uploaded from iOS (4)

 

Využití nové funkce sledování hashtagů sice vyžaduje práci navíc, ale můžete si tak vytipovat cílové publikum, které chcete svými příspěvky oslovit. Podívejte se na vybrané jednotlivce, sestavte si relevantní seznam tagů, které sledují a pracujte tak s tímto publikem. V ideálním případě najdete společné tagy, které cílovou skupinu spojují a můžete tak maximalizovat svůj dosah.

Vzhledem k tomu, že tato funkce je velmi nová, ne každý uživatel sleduje nějaký hashtag. Je samozřejmě otázka času, kdy se i tato funkce stane oblíbenou a vyhledávanou mezi uživateli. Povzbuďte tedy své publikum, aby sledovalo váš vybraný hashtag nebo sdílelo své příspěvky právě s ním.

Potřebujete o používání hashtagů vědět více? Zde je pár zásad a informací, které byste v roce 2018 rozhodně měli vědět. 

Na Instagramu uživatelé používají hashtagy dvěma druhy způsobů:

  1. Přímo v textu příspěvku
  2. V prvním komentáři pod příspěvkem

Jaké jsou výhody a nevýhody uvedených možností? Bohužel zatím neexistuje žádná definitivní odpověď. Někteří tvrdí, že přidáním hashtagů v prvním komentáři způsobíte nepatrné zpoždění příspěvku, který se objevuje ve vyhledávání hashtagů, což by mohlo také snížit dosah, ale potvrzené to není.

Počet hashtagů u příspěvku

Z průzkumů vyplývá, že optimální počet pro maximalizaci dosahu je u každého příspěvku 10 – 11 tagů. Maximální počet u příspěvku je 30 hashtagů.

Nejpoužívanější hashtagy roku 2017

Podle portálu shortstack.com se mezi nejpoužívanější hashtagy řadí slova #love, #instagood, #photooftheday, #tbt a #beautiful. Hashtag #love uživatelé dokonce použili už u více než 1,2 miliardy příspěvků.

Rada na konec

Zkoumejte hashtagy, které sleduje vaše cílové publikum a zkoušejte je poté použít v rámci vlastních příspěvků. Nezapomeňte integrovat všechny nové možnosti používání této nejrychleji rostoucí sítě i do širší marketingové strategie.

Zdroj: Social Media Today


Autorka tohoto článku je Kristina Hotová, Content Manager v C&B Content. V jejím portfoliu je hned několik instagramových a facebookových profilů a málokdo sleduje dění na sociálních sítích tak, jak právě ona. Ať už potřebujete vymyslet strategii, poradit s nastavením, vyprodukovat obsah nebo proškolit, Kristina je člověk, kterého hledáte.