Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

Sociální sítě & předpovědi do roku 2018

Rok 2017 byl plný zvratů, inovací a nových funkcí na sociálních sítích. Stories najdete všude - po Instagramu je implementoval i Facebook, jeho Messenger, další člen impéria WhatsApp a na konci roku i YouTube s vlastní verzí Reels. Tweetovat teď můžete dvojnásob dlouze a 280 znaků krásně využily značky jako Nat Geo WILD, Kit Kat nebo Spotify. Influenceři vládnou online světu, přestože (nebo právě protože?) už jsou jejich spolupráce se značkami oficiálně přiznávány. Nejdůležitější novinky na sociálních sitích v roce 2017 si můžete zrekapitulovat v našem videu na Facebooku.

nat geo wild

Co nás čeká v roce 2018? Nepotřebujeme křišťálovou kouli na to, abychom podle současného vývoje uměli předpovědět, kam digitální svět spěje. O těchto pěti tématech v roce 2018 zaručeně uslyšíte!

1. Růst “stories” a jejich důležitosti v přinášení novinek
Instagram loni zaznamenal překročení hranice 300 milionů uživatelů stories a odstavil tak Snapchat jasně na druhou kolej. Předpokládá se, že toto číslo se ještě zdvojnásobí. Kampaně ve stories tak uvidíme stále častěji až do té míry, že budou vyprávět svůj vlastní příběh. Stories nás budou jako první informovat o novinkách, a to přímo od zdroje: celebrity, značky, sportovní kluby nebo politické strany. Bulvár bude mít co dělat, aby držel krok. A vítězným formátem? Krátká, výstižná a emotivní videa!


2. Konec organického zásahu
Organický zásah ztrácíme každým rokem, to není žádná novinka. Ale s plánovaným globálním zavedením Průzkumníku na Facebooku o něj přijdeme úplně. Teda aspoň v klasickém news feedu. A proto bude více než kdykoliv jindy platit, že obsah je král a relevance královna. Pokud nedokážete svoje publikum bavit nebo nejste zdrojem relevantních informací, raději investujte svůj mediální rozpočet jinam. Naštěstí Facebook disponuje také jedním z nejpřesnějších cílení, takže slibuje vysokou návratnost investice v podobě požadované akce diváka. Chcete cílit na holky 18-25 z hlavního města, které zajímá pole dance a mají rády psy? Žádný problém. Ale zaplaťte.

3. AR/VR/AI
V roce 2018 ještě zřejmě neuvidíme úplnou demokratizaci virtuální reality, ale naše reálné vidění světa se bude stále víc zkreslovat skrze různé filtry, přidané elementy a automatické odpovědi chatbotů. Snapchat už loni přišel s World Lens, což využil ve své kampani Blade Runner nebo Bud Light. Můžeme si být jisti, že Facebook ani Instagram nezůstanou dlouho pozadu a přijdou se svou, možná ještě malinko vylepšenou verzí. Lze očekávat, že VR se stane mainstreamem i v nákupu produktů, nemovitostí či výběru dovolené.

4. Dělejte více videí!
Ještě více? Ano! Společnost Cisco přepokládá, že v roce 2018 až 82 % přenosů dat mezi uživateli bude tvořit video. Bude vládnout našim news feedům a Facebook to ještě podpořil vytvořením kolekce zvuků, které můžete libovolně používat. Viralita videí, tedy kolik lidí je vidělo, bude ztrácet na důležitosti. Naopak nás bude mnohem více zajímat, KDO to video viděl a CO UDĚLAL po jeho zhlédnutí. Live video bude ještě populárnější a můžeme očekávat přidání nových populárních funkcí jako ankety nebo hlasování.

5. Influenceři: vládci roku 2018
Uživatelé už nechtějí koukat na fotobanku nebo neznámou modelku, mnohem raději uvidí svého oblíbeného youtubera a vyslechnou si jeho necenzurovaný názor na produkt. Investice do nich budou nepochybně růst, protože jsou jedním z nejlepších nástrojů na reálné zvýšení prodejů. Můžeme čekat také, že si značky začnou “vychovávat” vlastní influencery, aby tak ulehčili a zlidštili komunikaci se svými zákazníky. Uživatelé se už naučili rozeznat příliš okaté fotky celebrit držící pořád ten stejný nápoj v ruce. Naopak menší influenceři s vlastním názorem a diskutujícím publikem budou nedostatkovým zbožím roku 2018.Využívejte naplno možnosti, které vám sociální sítě letos nabízí. Dělejte stories, bavte publikum, efektivně zacilte reklamu, využívejte technologické novinky, točte videa, živě streamujte a bavte se s influencery. A pokud si s něčím nevíte rady, my v C&B Content vám s tím rádi pomůžeme.

Zdroje:


Tento článek napsala Content Managerka Zuzana Závodná. Zuzka se specializuje na sociální sítě, její doménou jsou kreativní kampaně na Facebooku a Instagramu. Pokud i vy hledáte tým, který pozvedne váš brand, jsme tu pro vás na e-mailu: office@c-b.cz.