Peter Duchoň
A Picture of $name

Sabina Erbanová
A Picture of $name

Kristina Hotová
A Picture of $name

Tomáš Jirsa
A Picture of $name

Zakladatel a majitel C&B. Chce být vždy ve všem první a napřed a je vlastně jedno, jestli jde o PR nebo jízdu na kole. Nemá rád, když se chodí okolo horké kaše a věci říká natvrdo a napřímo. To se promítá i do jeho psaní - jeho články vás nudit nebudou. Jediná disciplína, ve které Tomáš stále pokulhává je time management. O jeho rušení porad se v C&B vyprávějí legendy.

Michaela Koselová
A Picture of $name

Na rozdíl od grafiků samouků má Míša z grafického designu státní zkoušky. Kromě mistrovství ve Photoshopu tak zvládá konverzovat třeba o architektuře a sochařství romantismu. Namísto postupného sbírání zkušeností po škole skočila rovnou do C&B, kde se krom jiného pustila do Plesu v Opeře. Má oko pro detail a odzbrojující úsměv.

Andrea Kovářová
A Picture of $name

David Kursa
A Picture of $name

V mládí nepříliš úspěšný sportovec a člen rockové kapely, na vysoké škole student evropské ekonomické integrace. Kariéra vedoucího podkrovní kanceláře společnosti HI-LIGHTS se mohla ubírat mnoha směry, naštěstí nakonec zvítězily informace, média a analýzy. Nedá dopustit na rodné České Budějovice a je pověstný tím, že nevypíná ani u skleničky vína.

Veronika Lebedová
A Picture of $name

Kateřina Linhardtová
A Picture of $name

Prvním PR počinem Kateřiny byla práce pro Matfyz, výzev se tedy rozhodně nebojí. Pod palcem měla sociální sítě a redaktořinu. Mimo to je už nějaký ten rok freelance překladatelkou, marketing a PPC konzultantkou a především nápaditým kopíkem.

Markéta Lukášková
A Picture of $name

Novinářka, která se do povědomí čtenářů zapsala svým působením v časopisu Reflex a na webu Reflex.cz. Před téměř dvěma lety zběhla na druhý břeh k PR a komunikaci a v C&B má na starosti sociální sítě. Ondřej Aust z Mediář.cz o ní prohlásil, že je shooting star českého internetu. Od té doby si z ní v C&B kolegové utahují.

Petr Macinka
A Picture of $name

Absolvent v oborech politologie a mezinárodní vztahy. Konzultant, který dokáže najít zajímavé souvislosti i za horizontem běžného vnímání. Říká, že lidé často svazují sebe i svůj byznys zbytečnými limitami, přitom většinou stačí jen otevřít oči, nebo zvednout hlavu.

Roman Pazderník
A Picture of $name

Roman k PR zběhl ze sféry ekonomie. Z jeho zájmů jmenujme ekonomii. V poslední době svůj čas diverzifikuje mezi aktivity se středně až dlouhodobým výnosem typu pohyb, práce či blogování, naopak divestice v oblasti vaření. V životě mu údajně nic nechybí, snad kromě ekonomie.

Ondřej Samek
A Picture of $name

Tomáš Sazima
A Picture of $name

Říká se o něm, že je. Že skutečně existuje. Prý je sexy a má mozek, tudíž je to člověk. Zajímá se o veřejné dění, ale politik to není. Ani aktivista, na to je moc pesimista. Celkem rád se druží, i když nechápou to druzí. Ať jsi ateista, křesťan, budhista, hinduista, muslim nebo žid, na Facebooku se s ním můžeš sblížid (www.facebook.com/libusskykral).

Jana Šetele
A Picture of $name

Jakub Smutný
A Picture of $name

Mediální analytik, vystudovaný politolog a občasný lektor. Jakubův životopis nebyl úplně zábavný, dokud kolegům neřekl, že viděl a ohodnotil asi 4 000 filmů. Je milovníkem hororů a rád si zahraje únikové hry. Svou povahou se snaží rozbít koncept nudného analytika, a když nějaký graf neodpovídá jeho představě, nebojí se to nahlas říct.

Jan Václav
A Picture of $name

Talentovaný grafik, který je jako jeden z mála v C&B od počátku jejího vzniku. Vlajkovou lodí jeho práce je každý rok nový vizuál Plesu v Opeře, kterému před lety vymyslel ikonické logo, jež má s Plesem každý spojené. Kromě grafiky vyniká ještě v jedné věci – s naprosto kamennou tváří umí v pravou chvíli říct vtip, co všechny okolo odbourá.

Zuzana Vinzens
A Picture of $name

Zuzana si před lety řekla, že vzkřísí z mrtvých tradiční Ples v Opeře. Pod jejím vedením se z něj za pět let stala respektovaná společenská událost, na které se každoročně vybírají miliony korun na charitu. V C&B vedla divizi Events, pak si odskočila na mateřskou. K tomu všemu ještě stíhá být nejkrásnější ředitelkou plesu na světě.

Zuzana Závodná
A Picture of $name

Když se nás někdo zeptá, co děláme za práci a my odpovíme, že pracujeme v komunikační agentuře, děláme PR a pořádáme Eventy, spousta lidí si pod tím neumí představit nic konkrétního. I proto jsme založili tento blog.
Řekli jsme si, že poodhalíme, co se za těmi pojmy vlastně skrývá a ukážeme, že naše práce rozhodně není o rozesílání tiskových zpráv s gramatickými chybami, což se při slově „píárista“ jistě vybaví leckomu. Chceme se s vámi podělit o to, co zrovna děláme, jak pracujeme s klienty a jakou akci jsme zvládli uspořádat. Také se tu dočtete, co nás ve světě PR, komunikace a sociálních sítí zaujalo, co zajímavého jsme si přečetli a kdo vlastně jsme. Chceme, abyste nás trochu poznali. Abyste zjistili, že máme vlastní názory, zážitky a zkušenosti. Budeme moc rádi, když od vás získáme jakoukoliv zpětnou vazbu. Přejeme hezké čtení. A aby Vám neunikly ty nejlepší články, přihlašte se k odběru C&B Newsletteru. Každý měsíc pro Vás vybereme nejlepší text a přidáme novinky ze světa C&B.
 
Powered by C&B content   www.c‐b.cz

10 tipů pro váš úspěšnější Twitter (i bez reklamy)

Používat Twitter není těžké, jen se musíte řídit několika pravidly. A jaká to jsou? To si přečtěte v 10 bodech níže.
  • Tweetujte denně a příspěvky opakujte

Je běžné, dokonce žádané tweetovat několikrát denně a za měsíc se tak lehce dostáváme na 50-60 příspěvků. Kde brát obsah pro tolik tweetů? Nebojte se příspěvky opakovat! Je běžné, že každý uvidí jen 20-30 % vašeho publika. Publikujte v jiný čas a hodinu a podle potřeby změňte copy nebo obrázek.

  • Místo lajku radši retweetujte

Twitter je sociální síť založená na konverzaci. Lajk nemá duši, mnohem více se autorovi odvděčíte, když jeho příspěvek retweetnete. On to uvidí ve svých upozorněních a pokud se mu bude líbit váš obsah, možná vás začne sledovat. K retweetu nezapomeňte napsat vlastní názor či komentář, proč se vám to vlastně líbí.

  • Uvědomte si, s kým mluvíte

Twitter má mnohem menší počet uživatelů než jiné sociální sítě, ale najdete tam všechny novináře, politiky, fotografy, markeťáky a “ajťáky”. Pro komunikaci používají často angličtinu a nemají rádi Facebook. Pokud potřebujete mluvit právě k nim, je Twitter pro vás ideální nástroj.

  • Neblokujte uživatele, jen je umlčte

Pokud vás opakovaně otravují účty, které jste už přestali sledovat, umlčte je. Oni se nikdy nedozví, že jste to udělali a vy už neuvidíte jejich tweety, zmínky ani odpovědi. Je to diplomatické řešení, kterým nikoho nenapálíte.

  • Sledování nestačí, konverzujte

Esencí Twitteru je konverzace a diskutování o aktuálních tématech. Zasledovat nový účet a doufat, že vás bude sledovat zpátky, funguje jen v některých případech. Mnohem větší význam (a také časovou náročnost) má pomáhat jiným uživatelům, konfrontovat jejich názor nebo si říct o radu. Nikdy, opravdu nikdy ale nepoužívejte automatické odpovědi a děkování.

  • Dávejte o svém účtu vědět, všude

Přidejte si odkaz na web, blog, do podpisu vašeho mailu, ale i na tištěné materiály jako například na vizitku. Můžete o něm dávat vědět v rozhovorech, novináři rádi a často tweety citují. Občas sdílejte svůj tweet na jiných sociálních sítích, aby vaše fanoušci věděli, že jste i na Twitteru.

  • Vytvořte seznamy sledovaných (veřejné i privátní)

Tato ne příliš využívaná funkce může být velmi užitečná. Podle nálady můžete číst pouze příspěvky politiků, novinářů nebo sportovců. Nemusíte si dělat pouze seznamy vlastní, Twitter umožňuje sledovat i seznamy jiných uživatelů, pokud jsou veřejné.

  • Monitorujte

K sledovaným účtům a vytvořeným seznamům ještě přidejte vyhledávací dotazy na témata pro vás důležitá. Vyhledávací dotazy si můžete uložit přímo v Twitteru nebo do oblíbených v prohlížeči. Pravidelně si je projeďte, zjistěte co se děje a reagujte. Je to skvělý nástroj pro získávání nových sledovatelů!

  • Nebuďte dokonalí

U účtu člověka je nevhodné postovat bezchybné fotky a příliš strojené a plánované tweety. Působí to neosobně, agenturně. Je přirozené, že se člověk občas sám vyfotí na telefon nebo tweetne momentální myšlenku klidně ve dvě ráno. To neznamená, že mu nemůže nikdo pomáhat. Je jen potřeba si dát pozor na to, aby bylo pořád cítit duši člověka, kterému účet patří.

  • Hashtagy nejsou totéž co na Instagramu

Na Twitteru jste limitováni počtem znaků 280, takže je nemůžete vyčerpat 30 hastagy. Zároveň je zvyklé zde používat maximálně 3 z doby, kdy byl počet znaků jen 140. K nalezení vhodných hashtagů existuje celá řada nástrojů, vyzkoušejte třeba hashtagify.me nebo Keyhole. A pozor, mezi hashtagy používejte mezery!

Děkujeme Danielu Dočekalovi, který s námi u nás v agentuře probral tipy a triky nejen na osobnostní marketing. A rada na závěr? Sledujte účty, které vás informují/ baví / inspirují (např. @Cerna_Bila), retweetujte, reagujte, lajkujte, používejte hashtagy, vyhledávejte pomocí klíčových slov, a hlavně tweetujte a nebojte se toho! A pokud nevíte, jak na to, obraťte se na náš zkušený tým C&B Content. 🙂


Tento článek napsala Content Managerka Zuzana Závodná. Zuzka se specializuje na sociální sítě, její doménou jsou kreativní kampaně na Facebooku a Instagramu. Pokud i vy hledáte tým, který pozvedne váš brand, jsme tu pro vás na e-mailu: office@c-b.cz.